Наскільки реальна робота в офшорі без досвіду? Де взяти цей досвід? З чого потрібно почати кар'єру в «офшорі»? Рішенням саме цих питань займаються моряки, які перейшли з торгового флоту на більш перспективний офшор. На всі ці питання є відповіді. Ми розповімо про те, як знайти роботу і як обійти підводні камені.

Поговоримо відразу про головне: в чому полягає різниця? Торговий флот повинен доставити вантаж з одного пункту в інший, використовуючи для цього танкери, газовози, контейнеровози і суди універсального призначення.

Під офшорним флотом прийнято розуміти судна спеціального призначення, що виконують чіткі завдання і операції, тому від комнади потрібна відповідна кваліфікація.

Офшорні компанії для моряків: в чому полягає специфіка роботи?

Офшорні компаніїОдна з головних характеристик офшорного сектора - його різноманітність. Фахівцям цього сектора потрібно:

  • прокладати трубопроводи;
  • встановлювати стаціонарні платформи;
  • бурити свердловини;
  • проводити розвідку родовищ;
  • ремонтувати і прокладати кабелі;
  • розробляти підводний інфраструктуру.

В цьому випадку можна сказати лише одне: навіть якщо фахівець має досвід в цій сфері або розуміє специфіку роботи в якомусь зазначеному секторі, це не означає, що перехід виявиться швидким. Майбутній співробітник повинен мати хорошу підготовку і мати масу навичок. На подібних судах є багато спеціалізованого обладнання, з якими ознайомитися на інших судах просто немає ніякої можливості.

Які шанси потрапити в офшорний сектор?

Є цілком реальна статистика, яка говорить, що охочих працювати на офшорних судах набагато більше існуючих вакансій. Але є обнадійлива тенденція, що за останні роки замовлення на співробітників в офшорні суда росте.

Найчастіше судновласники зацікавлені в співробітниках, які мають хороший досвід роботи на конкретному типі судна, або в тих, що володіють конкретними навичками. Кандидатів очікує ретельний відбір, тому у новачків шансів отримати цю роботу мало. Будемо відвертими, робота в офшорі для моряків без досвіду - дуже сумнівний захід. Тобто шанси є, але вони не дуже великі. Звичайно, деякі судна пропонують навчання, але знайти подібний варіант дуже і дуже складно.

Де взяти досвід роботи?

Найпростіший спосіб - це спробувати свої сили в доставці (перегонці) вантажів. Щоб переганяти офшорне судно, досвід в самому офшорі не потрібен. Для цього найчастіше використовується екіпаж торгового флоту. Саме це стане успішним кроком, причому мова йде не тільки про механіків, а й штурманів. У вас буде досить багато часу, щоб максимально ознайомитися з судном.

Якщо у вас буде за плечима не одна доставка судів офшорного сектору, то ви можете заповнити анкету і відправити її на розгляд у справі працевлаштування в цьому секторі.

Але є і ідеальний варіант пошуку робіт - через кадетські програми, коли вже на момент отримання диплома ви будете мати суттєвий досвід. У цьому випадку перед вами буде маса цікавих можливостей.