Шлях, від простого матроса до успішної людини, непростий і тернистий. Професію моряка не можна назвати легкою, проте якщо докласти зусиль, то вже через кілька років посиленої роботи ви зможете пишатися собою. За час діяльності нашої компанії нам часто доводиться спілкуватися з моряками, тому ми не могли оминути таке важливе питання: що являє собою робота матросом на кораблі і як влаштуватися без досвіду роботи.

Крізь терни до зірок: шлях морякаработа матросом на корабле

Ця стаття буде цікава тим, що хоче отримувати гідний оклад, хто жадає морських подорожей, хто хоче розширювати коло знайомств і кардинально змінити своє життя. Але хто при цьому готовий працювати без вихідних і свят, розлучитися на довгий час з близькими і присвятити себе кар'єрі моряка.

Що являє собою робота на судні матросом?

Працюючих моряками, можна умовно розділити на дві категорії:

 • Хто спочатку хотів пов'язати своє життя з морем і відразу пішов вчитися отримувати морську спеціальність;
 • Хто отримав іншу професію на суші, проте в силу життєвих обставина і причин хоче піти працювати в море.

Ми поговоримо про другу групу людей, так як таких сьогодні якщо не більшість, то досить велика кількість. Не дивлячись на популярність професії, мало хто може розповісти про те, що являє собою робота матросом в Одесі.

Приблизний хід подій

Перше питання, яке у вас виникне, де ви зможете швидко осягнути ази ремесла. Якщо вам пощастило і у Вашому місті є морський навчальний заклад, то вам варто почати з нього. Якщо ні, то шукайте місто, куди зможете переїхати, знайти житло і все-таки пройти навчання. Коли є мета, будь-які труднощі, пов'язані з переїздом, здаватимуться дрібницями.

Знайшли навчання – приготуйтеся за це платити

Оплату навчання розглядайте як інвестицію в своє майбутнє. Наприклад, курси матросів. Ви отримаєте досить суттєвий багаж теоретичних знань. Пам’ятайте, що практика завжди вносить корективи в теорію. Ви обов'язково дізнаєтеся про такелаж, як влаштовано судно, в чому полягає робота рульового і т.п.

На обучение вам придётся потратить не менее четырёх-пяти месяцев. Срок зависит от учебной программы того или иного учебного центра или центра подготовки моряков. Когда вы сдадите экзамен, то получить диплом квалифицированного матроса 2-го класса.

Оформлюємо Посвідчення особи моряка, або як його прийнято називати в народі, паспорт моряка. Оформити його потрібно ще на курсах. Зробити це ви зможете, разом з навчальною групою, або самостійно ходячи по всіх інстанціях.

Не забуваємо про закордонний паспорт. Оформлюйте його, навіть не замислюючись.

Які знання ви отримаєте на навчальних курсах?

 • Отримати початкові знання про заходи безпеки під час роботи на морському судні;
 • Пройдете теорію, яка стосується пожежної підготовки, обладнання для порятунку;
 • Початкові знання про те, як надавати медичну допомогу.

На практиці вам доведеться:

 • Винести потерпілого із задимленого приміщення, попередньо надівши костюм пожежного і дихальний апарат;
 • Стрибати в басейн або відкриту водойму і допливти до рятувальної шлюпки.

Ми пам'ятаємо про те, що судно – це місце з підвищеною небезпекою, тому курси надання першої медичної допомоги просто необхідні. Вам обов'язково знадобляться знання про те, як робити штучне дихання і непрямий масаж серця, накладати шини, і робити укол в голову.

Документ фахівця по плотам і шлюпкам. Вже сама назва говорить про те, що вам треба знати, як управляти вище перерахованими засобами порятунку.

Перший досвід роботи в морі ви зможете отримати на недовготривалій практиці після навчальних курсів. Швидше за все, вас відправлять на якесь навчально-виробниче судно, а потім зроблять запис в паспорті моряка.

Наступною сходинкою для досягнення мети буде проходження медичної комісії в профільному медичному закладі. І не забуваємо про щеплення від жовтої лихоманки.

У підсумку після закінчення навчання ви будете мати на руках:

 • Посвідчення моряка (паспорт моряка);
 • Закордонний паспорт;
 • Навчальний диплом матроса;
 • Медичну книгу.

Так, крім часу, на це потрібно витратити чимало грошей, але це вселить у вас більше впевненості в тому, що ви йдете правильною дорогою до своєї мрії.

Якщо у вас в планах працювати на пасажирському або торговому судні, то вам потрібно ще отримати робочий диплом. Але про це ми розповімо вам в наступній нашій статті.

Наскільки реальна робота матросом без досвіду?

Практика показує, що немає нічого неможливого. Тому не відкладайте своє майбутнє на потім – заповнюйте анкету по цікавим для вас вакансіям і отримаєте роботу своєї мрії.