Професія моряка, як і будь-яка інша професія, має позитивні і негативні сторони. Хто шукає для себе нові перспективи, той, звичайно ж, в першу чергу дивиться на «плюси». Для тих, кому не під силу змінити своє життя, «мінусів» вистачить, щоб залишитися на суші. У моряки йдуть сміливі, а осягають цю професію сильні духом. Про переваги складної, але неймовірно цікавої роботи моряка розповідають досвідчені «морські вовки».

Починаємо з плюсів

Звичайно ж, це висока зарплата. Мало хто йшов би в море на півроку, а то й більше, тільки з любові до моря. Сьогодні гідна заробітна плата - першочерговий критерій вибору професії. І в даному випадку професія моряка себе повністю виправдовує. Порівнювати заробітну плату на суші і на морі - не варто, остання все одно виграє. Праця звичайного службовця, офіціанта, фотографа, покоївки оцінюється від 1 тис. у.о. Що стосується безпосередньо зарплат «морських професій», то починаються вони від 3 тис.у.о. в місяць і вище.

Швидкий кар'єрний ріст

Хороший старт, працьовитість, грамотне планування кар'єри вже до тридцяти років зробить вас капітаном. На суші з кар'єрою доведеться куди складніше і повільніше.

Повне забезпечення на весь час роботи на судні

Спецодяг, форма, харчування, проживання в готелях, перельоти - все це повністю оплачується судновласником. До того ж ви повністю позбавлені тих витрат, які на березі будуть неминучими.

Довга відпустка

На суші моряк відпочиває 2-6 місяців в році, в залежності від контракту і особистих побажань.

Робота в інтернаціональному екіпажі зближує з культурами інших країн

Плюс до цього, це самий простий, швидкий і безкоштовний спосіб вивчити іноземну мову, а може відразу кілька.

Можливість знайти добре оплачувану роботу на березі

При наймі співробітників роботодавці в пріоритет ставлять кандидатів з хорошим морським досвідом. Заробітні плати в таких компаніях практично такі ж високі, як і на морі.

Чи є у роботи моряка мінуси?

Робота моряка - це важка фізична праця, яка часто перевищує 12 годин, без вихідних. Іноді доводиться працювати в різних кліматичних умовах, на спеці або в північних широтах. Колихання - теж випробування і посилюється воно в зимовий час.

Розлучення з близькими - це теж випробування. До рейсу важливо підготуватися морально і психологічно. Однак завдяки інтернету розлука не здається такою складною і довгою.

Робота в морі - це мрія мільйонів та відмінний шанс змінити своє життя і життя своєї родини в кращу сторону.