Морська медицина: чи потрібні зараз лікарі на судні? Що являє собою робота лікаря на судні?
Професіонал середніх років, у якого, звичайно ж, нерви зі сталі, холодна голова і гаряче серце, яке не знає страху. Саме такий образ суднового медика ми знаємо, який впевнено створили для нас вітчизняна і зарубіжна література, засоби масової інформації і світовий кінематограф. Ні про яку морську хворобу і мова йти не може. І у лікаря в його валізці завжди повинна знайтися таблетка від усього для кожного члена екіпажу і пасажирів.
Як все є насправді і які вимоги на вакансію суднового лікаря?
Багато хто може сказати, що професія суднового лікаря в наші дні практично зникає і це при тому, що в мореплавання вона вважається однією з найдавніших. Ця професія приваблювала тих, хто прагне рятувати життя і бачить себе виключно на морських просторах.
Судновий лікар був найбільш шанованою людиною і він в обов'язковому порядку повинен був бути присутнім в довгих морських походах ще з тих часів, коли відкривалися нові землі. Але сьогодні ситуація дещо інша. Багато компаній з метою знизити витрати, посади суднових лікарів скорочують. Все починалося з медсестер, фельдшерів і поступово підійшло і до лікарів.
Де сьогодні потрібні суднові лікарі?
Як правило, лікарі потрібні на судно пасажирського типу. Якщо ми говоримо про круїзні лайнери преміум-класу, то вони найчастіше оснащуються спеціальними пунктами охорони здоров'я, де є серйозне медичне обладнання.
Зарплата суднового лікаря: скільки отримують суднові медики?
Лідирує офшорний і торговий флот. Адже саме тут судновий лікар отримує практично стільки ж, скільки і другий механік - приблизно 5-7 тис. у.о., зарплата фельдшера становить приблизно 2,5-4 тис. у.о.
Якщо говорити про медиків, які потрібні на рятувальні судна, то тут потрібно дивитися на країну і характер роботи. В цьому випадку зарплата сягає від півтори тисячі доларів до десяти. Що стосується роботи медиків на пасажирських лайнерах, тут не така висока заробітна плата, але навіть 1200-3000 у.о. на місяць. Але можна погодитися, що це досить високий оклад, враховуючи, що середня заробітна плата в Україні становить 300-400 у.о.
Які перспективи у морських лікарів?
Кадри з високою кваліфікацією завжди залишаться і будуть високо цінуватися, проте як показує практика, то попит матимуть ті, хто може запропонувати якийсь особливий вид допомоги і здатні виконати більш складні процедури і обстеження. Тенденції ринку показують, що вимоги з представником цієї професії будуть зростати.
Хочете стати лікарем? Вимоги до суднового лікаря:
- Мати медичну (звичайно ж) освіту;
- Після закінчення роботи у кандидата повинен бути п'ятирічний досвід роботи, не менше (хоча це вимога індивідуальне і у кожного роботодавця вона може бути різна);
- Вільне володіння англійською мовою - обов'язкова умова;
- Досвід роботи у відділенні швидкої медичної допомоги (також високо цінується кардіологія та інтенсивна терапія).
Що повинен робити судновий лікар?
Як показують вакансії суднового лікаря, потенційний працівник повинен вміти робити наступне:
- Контролювати роботу середнього медичного персоналу;
- Надавати медичну допомогу відпочиваючим та екіпажу лайнера;
- Проводити тренінги для персоналу за темою надання швидкої медичної допомоги;
- Взаємодіяти з капітаном судна щодо питань, які стосуються здоров'я екіпажу та пасажирів, медичних послуг.Взаємодіяти з капітаном судна щодо питань, які стосуються здоров'я екіпажу та пасажирів, медичних послуг.
Як завжди, судновий лікар стає співробітником компанії, йому надається окрема каюта (безкоштовна), харчування, одяг, страхування, а також переліт в обидва кінці та проживання в готелі.
Судновий лікар зможе не тільки мати постійну практику і напрацьовувати цікавий досвід, а й також безкоштовно подорожувати і бачити світ.